سرویس های افزایش رتبه الکسا – واقعیت یا دروغ


تا حالا به سرویس هایی برخورد کرده اید که می گویند با عضویت در سایت آن ها می توانید خیلی راحت رتبه Alexa سایت یا وبلاگ خود را افزایش دهید. حتماً دیده اید که اینگونه سیستم ها ترفداران زیادی هم دارند و در اکثر این سیستم ها افراد زیادی عضو هستند و روزانه وقت قابل توجهی را در اینترنت در اینگونه از سایت ها می گذرانند. در این مطلب از آی تی گشت بررسی می کنیم که اینگونه سیستم ها چه اثری بر روی رتبه سایت ما در الکسا دارند و آیا مفید هستند؟ X3YZGW9AXENV

خوب ابتدا بهتر است که با هم با طرز کار اینگونه سیستم ها آشنا شویم البته اگر نمی دانید الکسا چیست می توانید مطلب راهنمای کامل صفحه ترافیک آلکسا که قبلاً نوشته شده است بخوانید.  من در این مطلب بهترین حالت اینگونه سیستم ها را ارزیابی می کنم. در اکثر این سیستم ها ابتدا باید در سایت مربوطه عضو شوید و آدرس سایت یا وبلاگ خود را در کنترل پنل کاربری آن سایت ثبت کنید و بعد از چند ساعت اگر وب سایت شما از طرف مدیریت آن سرویس تائید شد سایت شما به لیست سایت های آن سرویس اضافه می شود. در مرحله بعد باید شروع کنید به دیدن سایت ها و وبلاگ های دیگر کاربران که در اکثر این سیستم ها این کار با کلیک بر روی لینکی مثلاً به نام جمع آوری امتیاز شروع می شود و مرورگر شما به چهار ( ممکن است کمتر یا بیشتر باشد ) قسمت تقسیم می شود و در این چهار قسمت شروع به نمایش دادن سایت و وبلاگ های دیگر کاربران می شود و هر چند ثانیه سایت های جدیدی نمایش داده می شود. هر چقدر سایت های دیگران را بیشتر ببینید امتیاز بیشتری کسب می کنید و هر امتیاز کسب شده در اینگونه سرویس ها باعث می شود سایت شما یک بار برای کاربر دیگری در این سایت نمایش داده شود.

البته در اکثر اینگونه سیستم ها در هنگام جمع آوری امتیاز ( یا همان دیدن سایت دیگران ) چک می شود که شما نوار ابزار الکسا را بر روی مرورگر خود نصب کرده اید یا خیر ( که امتیاز الکسای سایت های نشان داده شده افزایش پیدا کند ).

آیا سیستم های افزایش رتبه الکسا مفید هستند ؟

نکته ای که بسیاری از دوستان فراموش می کنند این است که نوار ابزار الکسا که کار جمع آوری اطلاعات را از بازدید های انجام شده از یک وب سایت را انجام می دهد از روی آدرس جاری که در نوار ابزار مرورگر نوشته می شود اطلاعات را ثبت می کند. بله یعنی هر چقدر که شما دارید در اینگونه سیستم ها امتیاز کسب می کنید در اصل دارید رتبه الکسا همان سرویس را بالا می برید نه وب سایت هایی که در این سرویس عضو هستند و در مرورگر شما در فریم ها نمایش داده می شوند. پس نتیجه می گیریم که اینگونه سیستم ها هیچ تاثیری بر روی رتبه الکسا وب سایت شما ندارند .

الکسا Alexa دروغ سیستم

بعضی مواقع این سرویس های اینترنتی ...

چرا بعد از عضویت در اینگونه سرویس ها رتبه الکسا سایت من افزایش پیدا کرده است ؟

اما باز هم تعدادی از دوستان می گویند بعد از عضویت در اینگونه سیستم ها آمار بازدید از وب سایت خود و رتبه Alexa آن ها افزایش چشم گیری کرده است. در این رابطه باید بگویم اکثر ابزارهای آمار گیر ترافیک ورودی به وبلاگ ها و وب سایت ها اگر سایت شما در یک فریم هم بارگذاری شود به تعداد بازدید کنندگان سایت شما در آمار خود می افزایند اما این بازدید ها , بازدیدهای چند ثانیه ای هستند و در مورد رتبه الکسا هم باید بگم که ببینید اکثر کسانی که از اینگونه سرویس ها استفاده می کنند در اصل کسانی هستند که سایت و وبلاگی را به تازگی ساخته اند و می خواهند رتبه الکسا خوبی را ازان وب سایت خود کنند و این نکته را فراموش نکنید که اگر فقط نوار افزار الکسا بر روی مرورگر خود و چند بازدید کننده واقعی از وب سایت شما نصب باشد براحتی رتبه الکسای شما از 1,000,000 به 300,000 افزایش پیدا می کند و رقابت در این رتبه ها خیلی ساده و سرد است اما از آن به بعد است که شما می فهمید برای افزایش رتبه سایت خود باید بسیاری از عوامل مثلاً داشتن محتوای مفید برای بازدید کنندگان باشید.

آیا سرویس واقعی هم برای اینکار وجود دارد ؟ چگونه آن را پیدا کنم ؟

اما همانطور که گفتیم اکثر اینگونه سرویس ها کاربران خود را به نوعی گول می زنند تا فقط رتبه الکسا سایت خود را بالا ببرند ولی واقعاً بعضی از این سیستم ها هم استاندارد ساخته شده اند. حال سوال اینجاست که کدام یک از این سیستم ها به صداقت کار می کنند ؟ جواب هم خیلی سادست !

1. در سیستم که آن را پیدا کرده اید عضو شوید.
2. شروع به کسب امتیاز کنید.
3. اگر هر سایتی که به شما نمایش داده شد رتبه الکسای همان سایت هم در نوار ابزار الکسا شما نمایش داده شد آن سرویس درست کار می کند و باعث افزایش رتبه الکسا شما هم می شود.

البته به یاد داشته باشید در این صورت هم فقط دارید اطلاعات نابی که الکسا در اختیار شما می گذارد را به نوعی بی اعتبار و دروغین می کنید و این بازدید ها هم فقط باعث بالا رفتن عدد بونز ریت شما در الکسا ( نمایش دهنده درصد کاربرانی که بعد از ورود به سایت شما فقط یک صفحه از وب سایت شما را دیده اند و بعد خارج شده اند ) می شود.

پس این سیستم ها به چه دردی می خورند ؟!

اما تنها فایده ای که می توان به نظر من از کارکرد با اینگونه سیستم ها به دست آورد این است که شما مثلاً در یک سیستم وبلاگ نویسی عضو هستید که هر روز پربیننده ترین وبلاگ ها را لیست می کنند و با استفاده از اینگونه سیستم ها می توانید در رتبه اول این لیست ها قرار بگیرید و از این طریق بازدید کنندگان واقعی بدست آورید و همچنین لینک ورودی با ارزشی را بگیرید. که در این فایده هم مشکلی وجود دارد و آن این است که اگر سیستم آمار گیر وب سایت شما توانایی تفکیک تعداد ورودی ها از وب سایت های دیگر را نداشته باشد آمار بازدید شما برای شما بی استفاده می شود و نمی دانید واقعاً چند نفر مطالب شما را دیده اند.

همچنین بخوانید :

راهنمای کامل صفحه ترافیک آلکسا
چگونه یک تبادل لینک موفق داشته باشیم
برای ترویج سایت خود از pligg استفاده کنید
6 دلیل که گوگل وب سایت شما را جریمه می کند

در صورتی که از این مطلب خوشتان آمد می توانید برای با خبر شدن از مطالب جدید وبلاگ آی تی گشت از خوراک مطالب استفاده کنید و یا با عضویت در قسمت عضویت رایگان آخرین مطالب آی تی گشت را در ایمیل خود دریافت کنید و بخوانید.

X3YZGW9AXENV

, , , , ,

 1. #1 توسط حمید در 2011/01/08 - 11:49 ق.ظ.

  واقعا که ! خجالت هم خوب چیزیه اما از اطلاعات کم کاربران سو استفاده می کنند

 2. #2 توسط encaria در 2011/01/08 - 9:40 ب.ظ.

  ممنون از تذکرت علی جان ، موافقم وقتتون رو تلف این برنامه ها نکنید تمرکزتون رو محتوی خوب بگذارید زودتر به نتیجه میرسید تازه رنک گوگلتون هم با مطالب خوب زودتر بالا میره واین یعنی ترافیک بیشتر و رنک الکسای بالاتر
  مطالب فوق العاده ای اینجا قید شده یه سر بزنید و مو به مو بخونید و اجرا کنید ، از نتایجی که بدست می یاردید بهت زده میشید
  http://forum.wp-persian.com/topic/9213

 3. #3 توسط محسن غیاثی در 2011/01/09 - 4:56 ب.ظ.

  مرسی. دیگه حناشون رنگی نداره. با صحبتهای جناب encaria کاملا موافقم.

 4. #4 توسط نصاب باشی در 2011/01/10 - 11:45 ق.ظ.

  بله درسته

 5. #5 توسط اژدری در 2011/01/10 - 12:28 ب.ظ.

  بله
  با پستت موافقم

 6. #6 توسط علی رضا در 2011/01/11 - 10:33 ب.ظ.

  جالبه ! به نظر من هم فقط و فقط وقت تلف کنین اینگونه سیستم ها و برای افزایش رتبه سایت در آلکسا بهتره به فکر بهینه کردن سایت خودمون برای بازدید کنندگان باشیم+.

 7. #7 توسط ریباترین ، سوشیال نتورک و بوکمارکینگ ایرانی در 2011/01/12 - 8:50 ب.ظ.

  موافقم
  ممنون

 8. #8 توسط Oregon در 2011/01/14 - 12:14 ق.ظ.

  Too bad this site is only for Persians. I love the layout!

 9. #9 توسط علی در 2011/01/25 - 11:52 ق.ظ.

  بله
  بسیار مفید بود
  ممنون

 10. #10 توسط محسن در 2011/01/28 - 12:34 ب.ظ.

  با تشکر از وبلاگ عالیتون

 11. #11 توسط یاسر در 2011/01/31 - 10:16 ب.ظ.

  یه بار همینطور محض کنجکاوی! رفتم تو یکی از این سرویسا تا دیدم اینطوره ولش کردم! ترافیکی که نیاد مطلب رو نخونه و نظری نزاره مفت گرونه! وقت که از طلا باارزش تره که بابا!

 12. #12 توسط ehsan در 2011/02/05 - 7:28 ق.ظ.

  سلام – مطلب خوبی بود – موفق باشید – احسان

 13. #13 توسط علی سجاد در 2011/02/14 - 11:17 ق.ظ.

  نه داداش
  اونجوری که شما فکر میکنی نیست
  من وبگذر دارم و میبینم که وقتی من دارم وقتی که من دارم وبسایت های دیگران را بازدید میکنم
  توی وبگذر من نشون میده که از کدوم سایت ها به سایت من فرستاده شده اند:d
  اینجاست که میتونینم پیدا کنیم کدومشون راست میگن کدومشون دروغ
  موفق باشی

  • #14 توسط itgasht در 2011/02/17 - 4:36 ب.ظ.

   ربطی به اون نداره آمار الکسا دوست من …