تغییر تصویر پیش فرض Gravatar در وردپرس


change default gravatar wordpressهمانطور که می دانید سیستم وردپرس در قسمت نظرات خود از Gravatar برای نمایش تصویر نویسنده نظرها استفاده می کند. در صورتی که کاربر در سایت گراواتار عضو نباشد و تصویری در این سرویس به آدرس ایمیل خود انتساب نداده باشد به جای عکس وی تصویر پیش فرضی نمایش داده می شود. شما با تغییر این تصاویر پیش فرض در وردپرس می توانید در سایت یا وبلاگ خود برای این کاربران , گراواتار اختصاصی سایت یا وبلاگ خود را نمایش دهید. در این مطلب از آی تی گشت روش های مختلف تغییر گراواتار پیش فرض وردپرس را بررسی می کنیم.

همچنین اگر با گراواتار آشنا نیستید و می خواهید برای خود تصویر گراواتار درست کنید می توانید مطلب Gravatar چیست و چگونگی ساخت آن را مشاهده کنید.

روش های مختلفی برای این کار وجود دارد در این مطلب دو روشی که در وب گردی های خود به آن ها برخورد کردم را با شما به اشتراک می گذارم.

روش اول : توسط ویرایش فایل Comments.php

این روش توسط خود تابع استاندارد فراخوانی تصاویر گراواتار در هسته وردپرس نسخه 2.5 و بالاتر انجام می شود که از مستندات خود وردپرس فهمیدم می شود از این روش استفاده کرد. فقط کافی است که فایل Comments.php را باز کنید و کد زیر را در آن پیدا کنید.

Echo get_avatar($comment, 50 );

که عدد 50 اندازه نمایش تصویر گراواتار را نشان بر مبنای پیکسل و ممکن است در فایل Comments.php قالب شما عدد دیگری نوشته شده باشد. خوب حالا با فرستادن آرگومان سوم که آدرس تصویر گراواتار پیش فرض است کار ما به پایان می رسد. به صورت زیر کد بالا را ویرایش کنید.

Echo get_avatar($comment, 50 , ‘آدرس تصویر پیش فرض’);

روش دوم : توسط ویرایش فایل Functions.php

این روش هم برای تغییر تصویر پیش فرض گراواتار نویسندگان نظرها از Build Internet پیدا کردم و تفاوت آن با روش قبلی در این است که شما می توانید چند تصویر پیش فرض انتخاب کنید و از داشبورد وردپرس خود در قسمت تنظیمات > گفت‌و‌گو‌ها مشخص کنید که کدام یک نمایش داده شوند. کافی است فایل Functions.php موجود در شاحه قالب فعلی وبلاگ یا وب سایت خود را باز کنید و کد زیر را در آن قرار دهید.

Add_filter( ‘avatar_defaults’, ‘newgravatar’ );
function newgravatar( $avatar_defaults ) {
$myavatar = ‘آدرس تصویر گراواتار پیش فرض’;
$avatar_defaults[$myavatar] = ‘عنوان گراواتار پیش فرض’;
return $avatar_defaults;}

نکته های کد بالا :

1. تابع Add_filter برای ویرایش آرایه avatar_defaults که شامل تصاویر پیش فرض گراواتار است با فراخوانی تابع ‘ newgravatar ’ که خودمان ساخته ایم است.
2. اگر طراح قالب هستید پیشنهاد می کنم بجای کد خط سوم از کد زیر بهره بگیرید تا استفاده کننده ها از قالب شما تنها با عوض کردن یک تصویر که در پوشه Image قالب شما است امکان تغییر تصویر گراواتار پیش فرض را داشته باشند.

$myavatar = get_bloginfo('template_directory') . '/images/نام فایل تصویر';

3. برای افزودن گراواتار دیگر کافی است این چند خط کد را دوباره در فایل  Functions.php تکرار کنید و فقط اسم متغییر $myavatar را عوض کنید.
4. یادتان باشد برای انتخاب در این روش پس از قرار دادن کد در فایل Functions.php از داشبورد وردپرس خود در قسمت تنظیمات > گفت‌و‌گو‌ها مشخص کنید که گراواتار پیش فرض شما نمایش داده شود.

کاربر وردپرس.کام هستم چی کار کنم ؟

در وردپرس.کام امکان تغییر و ویرایش فایل های قالب وجود ندارد پس نمی توانید از این دستورالعمل مثل آی تی گشت استفاده کنید. تنها می توانید از لیست چهرک پیش‌فرض در داشبورد وردپرس خود در قسمت تنظیمات > گفت‌و‌گو‌ها یکی را انتخاب کنید.

change default gravatar wordpress com

, , ,

  1. #1 توسط علی در 2010/10/23 - 9:55 ب.ظ.

    عالیه فکر نمی کردم حتی فکر اینجاش هم کرده باشه وردپرس که در توابع راهی برای گراواتار پیش فرض هم گذاشته باشه.

  2. #2 توسط 1wsa در 2010/10/24 - 3:14 ب.ظ.

    سلام جالب بود دیگه عادت کردم که هر روز بهت سربزنم