مردم چه چیزی از صفحات وب شما به یاد دارند ؟


Clue چیستچه چیزهایی از صفحات سایت یا وبلاگ شما در ذهن بازدید کنندگان شما می ماند؟ با استفاده از این اطلاعات می توانید ببینید در زمینه فعالیت خود چقدر موفق بودید اما بازدید کنندگان معمولاً از اینکه به شما در مورد کیفیت و محتوای سایت شما نظر دهند فراری هستند. در این مطلب با سیستمی آشنا می شویم که هم یک سرگرمی خوب برای بازدید کنندگان شما است و هم یک آمار حیاتی برای شما. سرویس Clue که توسط شرکت ZURB پشتیبانی می شود این امکان را برای شما فراهم می کند در این مطلب به چگونگی کار با آن می پردازیم.

 

برای شروع کار با Clue چه کار کنم ؟

برای استفاده از سرویس Clue کافیست آدرس خود را به Clue دهید و در خواست ساخت امتحان جدید بکنید. برای این منظور به سایت Clue app رفته و با وارد کردن آدرس صفحه مورد نظر و کلیک بر روی دکمه » Create Memory Test » کار تمام شده است ! بله به همین سادگی این امکان برای شما فراهم می شود و نیاز به عضویت و پر کردن فرم خواصی نیست.

Clue Create memory test
بعد از این که شما این عمل را انجام دادید به صورت اتوماتیک دو آدرس به شما ارائه می شود که آدرس اول آدرسی است که باید به بازدیدکنندگان , دوستان , مشتریان و … بدهید تا در امتحان حافظه سایت شما شرکت کنند و آدرس دوم که همان آدرس اول است و در آخر آن + اضافه شده است برای نمایش نتایج چیز هایی است که توسط افراد شرکت کرده در امتحان حافظه وب سایت شما است.

Clue url for share

برای مثال آدرس هایی که در هنگام نوشتن این مطلب ساخته شده اند عبارتند از :

انجام امتحان حافظه : http://www.clueapp.com/20745
دیدن نتایج : http://www.clueapp.com/20745+

امتحان حافظه چگونه گرفته می شود در Clue

در صفحه امتحان حافظه تصویر صفحه وب شما 5 ثانیه به بازدید کننده نمایش داده می شود که این زمان , زمان خوبی هست برای اینکه ببینید موثر ترین قسمت که در حافظه افراد از وب سایت یا وبلاگ شما می ماند کدام قست ها هستند و بعد از او خواسته می شود که چیزهایی که از صفحه شما را بخاطر دارد را یکی یکی بگوید. در پایان نیز به بازدید کننده صفحه نمایش نتایج نمایش داده می شود.

در صفحه نتایج Clue چه چیزهایی نمایش داده می شود

همانطور که در عکس می بینید تعداد دفعات شرکن همه افراد در این امتحان , تصویر صفحه وب , لیست چیزهایی که افراد به یادشان مانده با دفعات انتخاب آن چیز و … به شما نمایش داده می شود.

 

Clue url Result

برای نمایش در اندازه واقعی روی تصویر کلیک کنید

 

 

چگونه امتحان Clue را به دیگران معرفی کنم ؟

یکی از مهمترین مراحل کار همین است که آدرس این امتحان خافظه را که ساختید در اختیار دیگر بازدید کنندگان , دوستان , … بگذارید تا آن ها با شرکت در این امتحان به شما کمک کنند در طراحی بهتر سایت یا وبلاگ خود. برای این منظور می تونید از تالارهای گفتگو , وبلاگ , لیست دوستان نرم افزار مسنجر خود و یا سایت و جامعه مجازی که در آن عضو هستید مانند Facebook و Twitter استفاده کنید.

غیر از صفحات وب چیز دیگری هم می شود امتحان کرد؟

بله , برای این منظور می توانید از سرویس دیگر شرکت ZURB با نام Verify استفاده کنید که به شما امکان ایجاد امتحان جدید در مورد اینکه مردم کجا کلیک می کنند , دادن دو انتخاب به کاربر , پرسش در مورد اینکه صفحه را با چه برچسبی مرتبط می دانند , ارسال نظر و اینکه از دیدن صفحه وب شما چه احساسی به آن ها دست می دهد یاری می کند.

منبع مطلب : 5 دقیقه صحبت کردن من با اپراتور آنلاین ZURB
وبلاگ دیگری در این مورد مطلب نوشته اند : techcrunch , fastcompany , thenextweb , …

اگر از موضوع لین مطلب خوشتان آمده است با استفاده از خوراک مطالب آی تی گشت ما را دنبال کنید یا با وارد کردن آدرس ایمیل خود در قسمت عضویت رایگان آخرین مطالب وبلاگ آی تی گشت را در ایمیل خود داشته باشید.

, , ,

 1. #1 توسط شبنم در 2010/10/21 - 1:18 ب.ظ.

  خیلی جالبه و بدرد بخور. ولی فارسی رو که پیشتیبانی نمی کنه وقتی می خواهی بگی چی دیدی !

  • #2 توسط itgasht در 2010/10/21 - 4:36 ب.ظ.

   با اپراتور آنلاین صحبت کردم و بعد از کلی جستجو گفت فکر می کنم صفحات UTF-8 را پشتیبانی می کنند و گفتن رسیدگی می کنن. شما هم می تونید به آدرس ایمیل درج شده در سایت ارتباط برقرار کنید و مشکلات رو بگید تا درستش کنند.

 2. #3 توسط یاشا در 2010/10/21 - 3:42 ب.ظ.

  چون سرعت خوبی داره و مثل یک بازی می مونه خیلی خوبه. تو صفحه که نشون می ده نتایج رو پایینش چند تا سایت دیگه هم Random میاره که توشون سایت های خوبی پیدا کردم ممنون.

 3. #4 توسط 1wsa در 2010/10/21 - 9:07 ب.ظ.

  باز هم ازت تشکر میکنم وبلاگت خیلی جالبه من تو رو لینک کردم اگه دوست داشتی لینکم کن با نام
  1 وبلاگ سفید گووووووووووود بااااااااااااااااااای