Gravatar چیست و چگونگی استفاده از آن


Gravatarگراواتار عکسی است که وقتی شما در سایت ها و وبلاگ های مختلف نظر و یا مطلبی ارسال می کنید در کنار اسم شما نمایش داده می شود که به اصطلاح به آن نمایه نیز می گویند. این کار تنها با داشتن یک آدرس ایمیل و وارد کردن آن هنگامی که نظر خود را در مطالب سایت ها یا وبلاگ ها درج می کنید انجام می شود. در این مطلب به طریقه ساخت یک گراواتار شخصی برای خود و معرفی کامل امکانات سایت گراواتار به صورت مرحله مرحله می پردازیم.

برای شروع کافیست به سایت رسمی Gravatar بروید و از منوی Log in / Sign up در بالای صفحه Sign up را کلیک کنید.

Login Signup Password Gravatar
صفحه ای باز می شود که در آن باید آدرس ایمیل خود را وارد کنید سپس با کلیک بر روی دکمه Signup کلیک کنید تا پیغام ارسال ایمیل فعال سازی مانند زیر نمایان شود.

Signup Gravatar

برای دیدن تصویر در اندازه واقعی کلیک کنید

سپس به ایمیل خود رفته و در نامه ای که از طرف گراواتار با عنوان » Welcome to Gravatar » آمده است بر روی لینک فعال سازی آدرس ایمیل خود کلیک کنید.

Signup Gravatar link activate

برای دیدن تصویر در اندازه واقعی کلیک کنید

با اینکار صفحه زیر نمایش پیدا می کند که با انتخاب یک نام کاربری و رمز عبور برای حساب کاربری خود و کلیک بر روی دکمه Signup مراحل ثبت نام تمام شده و شما به صورت اتوماتیک به صفحه اصلی حساب کاربری خود در گراواتار انتقال پیدا می کنید.

صفحه حساب کاربری در Gravatar

در این صفحه لیست آدرس ایمیل های شما به همراه عکس انتخاب شده برای گراواتار شما نمایش داده می شود. همچنین از منوی » Mu Account » می توانید به امکاناتی مانند ویرایش صفحه پروفایل خود در گراواتار , اضافه کردن آدرس ایمیل جدید , اضافه کردن تصویر جدید , تغییر رمز عبور و خروج از حساب گراواتار خود دسترسی پیدا کنید.

Gravatar my account

برای دیدن تصویر در اندازه واقعی کلیک کنید

اضافه کردن آدرس ایمیل جدید در Gravatar

اگر آدرس ایمیل دیگری به غیر از آدرس ایمیلی که در هنگام عضویت در سایت گراواتار وارد کرده اید دارید و می خواهید تصویری هم به آن آدرس اختصاص دهید نیاز به ثبت نام دوباره در سایت گراواتار ندارید. کافی است از منوی » My Account » گزینه » Add an Email Address » را انتخاب کنید و آدرس ایمیل دیگر خود را وارد کنید. لازم به ذکر است برای هر آدرس ایمیل اضافه شده یک ایمیل فعال سازی به همان آدرس ارسال می شود که باید روی لینک فعال سازی درایمیل خود روی آن کلیک کنید.

اضافه کردن عکس در Gravatar

برای اضافه کردن عکس خود به گراواتار و نمایش آن در سایت ها و وبلاگ هایی که شما در آن نظر می نویسید از منوی » My Account » گزینه » Add an Image » را انتخاب کنید. در مرحله بعد از شما پرسیده می شود که از چه منبعی عکس خود را برای ما می فرستید که در این خود آموز ما گزینه ارسال عکس از طریق کامپیوتر شخصی را انتخاب می کنیم.

Gravatar add image chooseحال باید عکس مورد نظر خود را از کاپیوتر خود انتخاب کرده و با کلیک بر روی دکمه Next به صفحه برش تکه ای از عکس انتخابی هدایت می شوید که می توانید با ابزار تدارک دیده شده قسمتی از عکس را که از آن می خواهید به عنوان گراواتار استفاده کنید انتخاب کنید. در آخر با کلیک بر روی دکمه Crop and Finish عکس مورد نظر شما بریده می شود.

Gravatar add image crop

برای دیدن تصویر در اندازه واقعی کلیک کنید

در مرحله آخر از ارسال عکس به گراواتار از شما در مورد محتوای عکس آپلود شده شما سوال می شود که گزینه ها به صورت زیر هستند ( از این اطلاعات در سایت ها و وبلاگ هایی که شما نظر می دهید برای رتبه بندی و نمایش یا عدم نمایش تصویر گراواتار شما استفاده می شود )

Rated G : عکس عمومی که در تمامی سایت و وبلاگ ها نمایش داده می شود.
Rated PG : عکس شامل تصاویر خشن و یا لباس های با رونوشت فحش.
Rated R : عکس شامل برهنگی و تصاویر خیلی خشن و استعمال دخانیات.
Rated X : تصاویر مرتبط با مسائل جنسی , تصاویر خشن نگران کننده و …

Gravatar add image Rating

پروفایل شما در Gravatar

شما می توانید در گراواتار یک پروفایل ایجاد کنید که اطلاعات این پروفایل توسط آدرس مثل ( http://en.gravatar.com/itgasht ) برای دیگر دوستان شما و بازدید کنندگان قابل نمایش است. امکاناتی که برای ساخت پروفایل در گراواتار از طریق منوی » My Account » گزینه » Edit My Profile » قابل دسترس هستند عبارتند از :

1. درج اطلاعات مانند نام , محل زندگی و درباره من
2. ارسال تصویر مختلف
3. دادن اطلاعات تماس مانند شماره تلفن , آدرس ایمیل , Yahoo ID , Gtalk و …
4. امکان اضافه کردن دیگر حساب های شما در سرویس های WordPress , Twitter , Blogger , Facebook , Flicker , My Space , You tube و …
5. امکان لینک دادن به صفحات وب دیگر شما
6. امکان عوض کرن عکس و یا رنگ پس زمینه پروفایل

Gravatar edit public profile

برای دیدن تصویر در اندازه واقعی کلیک کنید

تصویر Gravatar خود را امتحان کنید !

برای امتحان تصویر گراواتار خود می توانید در قسمت نظر های همین مطلب ( پایین مطلب ) یک نظر با آدرس ایمیل خود ثبت کنید تا تصویر گراواتار خود را مشاهده کنید همچنین در پایین هر آدرس ایمیل شما در صفحه اصلی حساب کاربری شما لینکی با عنوان Check this gravatar وجود دارد که با کلیک بر روی آن تصویر گراواتار ایمیل خود را می توانید ببینید.

آدرس سایت گراواتار : http://gravatar.com

همچننین اگر عکس دم دست ندارید از تصاویر در مطلب 26 تصویر کاراکتر های سه بعدی می توانید استفاده کنید.

از این آموزش خوشتان آمد ؟ با عضویت در خوراک مطالب آی تی گشت از آموزش جدید با خبر شوید یا با وارد کردن آدرس ایمیل خود در قسمت عضویت رایگان و کلیک بر روی لینک ثبت نام درایمیل ارسال شده ( بعد از عضویت ) از آخرین آموزش ها در آی تی گشت با خبر شوید.

, , ,

 1. #1 توسط شبنم در 2010/10/19 - 7:41 ب.ظ.

  سلام از قبل باهاش آشنا بودم ولی این قسمت پروفایل نمی دونستم انقدر قوی هست.

 2. #2 توسط blindday در 2010/10/21 - 1:41 ق.ظ.

  اکثر وردپرسی ها خواه و ناخواه باهاش در ارتباطن اما خود من خیلی طول کشید تا بتونم ازش سر در بیارم حالا که مرور کردم دیدم خیلی راحت بود، البت این امکاناتی رو که گفتی اصلاً بهش توجه نکرده بودم!
  میروم ببینم می تونم ازش سر در بیارم!

 3. #3 توسط میثم الله‌داد در 2010/10/21 - 6:15 ب.ظ.

  آقا ما اگر نخواهیم آن‌هایی که عکس ندارند، برایشان لوگوی گراواتار بیافتد باید چه کنیم؟

 4. #5 توسط milad در 2010/12/08 - 11:25 ب.ظ.

  سلام
  ممنون از آموزشتون

 1. 26 تصویر کاراکتر های سه بعدی « آی تی گشت