کپی صحیح مطالب از نرم افزار ورد به وردپرس


Copy paste from word to wordpressتا حالا شده بخواهید یک مطلبی را که در نرم افزار Microsoft Word نوشته اید در وبلاگ وردپرسی خود کپی/چسباندن ( Copy/Paste ) کنید؟ یا اگر در وبلاگ خود نویسندگان میهمان می پذیرید معمولاً نویسندگان نوشته های خود را در فایل های ورد می نویسند و برای شما ارسال می کنند و شما مجبورید از فایل ورد فرستاده شده مطالب را کپی و در صفحه افزودن مطلب در وبلاگ وردپرسی خود بچسبانید. اما مشکلی که پیش می آید این است که متن های ساخته شده توسط نرم افزار ورد به غیر از تگ های HTML استاندارد حاوی تگ های دیگری که مخصوص نرم افزار ورد است و برای صفحه آرائی در ورد استفاده می شوند هستند.

ممکن است مطالب سایت شما برای موتورهای جستجوگر مانند گوگل , یاهو و بینگ غیر قابل خواندن شوند به دلیل وجود تگ های اضافی. در این مطلب به چگونگی کپی/چسباندن از نرم افزار مایکروسافت ورد به وبلاگ وردپرسی می پردازیم. اگر می خواهید ببینید که کد HTML خروجی در حالت معمول که کپی / چسباندن انجام می دهید از نرم افزار ورد به وبلاگ وردپرسی خود در هنگام ارسال مطلب می توانید از منوی بالای ویرایشگر متن وردپرس اچ تی ام ال را بزنید و نگاهی به کدهای HTML مطلب خود بیندازید !

حال برای شروع کپی صحیح مطالب نرم افزار ورد به وردپرس ؛ فایل ورد خود را باز کرده و مطالب مورد نیاز را کپی کنید. حال به داشبورد وبلاگ وردپرسی خود رفته و در قسمت نوشته ها افزودن تازه را بزنید. از نوار ابزار ویرایشگر متن وردپرس گزینه چسباندن از نرم افزار ورد را بزنید و اگر این ابزار قابل مشاهده نبود برای نمایش آن Alt + Shift + Z را بزنید.

Toolbar wordpress text editor

همانطور که می بینید با زدن این دکمه کادری در وسط صفحه نمایان می شود. کافی است با کلیک راست و انتخاب گزینه Paste یا با زدن دکمه Ctrl + V مطالب ورد خود را در این کادر بچسبانیم و سپس برای اتمام مراحل بر روی گزینه گذاشتن کلیک کنید.

Copy text from Microsoft word wordpress

در این صورت تمام لینک ها و استایل های وب در نوشته های شما از نرم افزار ورد باقی می ماند و فقط تگ های اضافی پاک می شوند. اگر می خواهید متن کپی شده به عنوان یک متن خام خام کپی شود بجای استفاده از چسباندن از نرم افزار ورد از چسباندن به صورت متن ساده استفاده کنید که آیکون آن کنار آیکون چسباندن از ورد است.

به همین راحتی اگر از مایکروسافت ورد برای پیش نویس های خود استفاده می کنید یا مطالب افراد دیگر را که در فایل ورد برای شما ارسال کرده اند می توانیید در وبلاگ وردپرسی خود درج کنید و همچنین گام کوچکی در بهینه سازی مطالب خود برای موتورهای جستجوگر برداشته اید.

,

  1. #1 توسط مهندس پنگول جونی در 2010/10/13 - 10:37 ق.ظ.

    هر چند با ورد پرس کار نمی کنم ولی حتما پست مفیدی برای بچه های وردپرس ه .
    وبلاگ مفیدی داری . سر فرصت باید یه سر به آرشیوت بزنم.

  2. #2 توسط مسعود در 2010/10/15 - 9:45 ب.ظ.

    خيلي برا من مفيد بود ممنون.